28–30 апрель кунлари Тошкентда мебель ва ёғочга ишлов бериш саноати мутахассислари учун йилнинг асосий кўргазмаси бўлиб ўтади
Бу йилги кўргазма анъанавий равишда ёғочсозлик, мебель бутловчи қисмлари ва интерьер дизайни учун технологик ечимлар бўйича етакчи ишлаб чиқарувчилар, етказиб берувчилар ва мутахассисларни бирлаштиради.
Кўргазмада 12 давлатдан 120 дан ортиқ компания ва брендлар иштирок этиши кутилмоқда. Туркия анъанавий равишда миллий павильонни намойиш этади, Хитой ва Россиянинг Ульяновск вилояти компаниялари эса жамоавий иштирок этишини эълон қилди. Шунингдек, ўзбекистонлик мебель бутловчи қисмлари ва тайёр мебель ишлаб чиқарувчиларининг кенг кўламли экспозицияси тайёрланмоқда.
Кўргазмада янги ёғочга ишлов бериш дастгоҳлари, ускуналар ва асбоблар, мебель ишлаб чиқариш учун материаллар, хомашё ва бутловчи қисмлар, мебель кимёвий моддалари, уй ва офис интерьерлари учун тайёр мебеллар намойиш этилади.
Ташриф буюрувчиларга ускуналарнинг премьераларини, инновацион ечимлар тақдимотларини, маҳорат дарсларини, бизнес учрашувларини ва кенг қамровли профессионал тадбирлар тақдим қилинади.
Иштирокчилар орасида турли хил мебель бутловчи қисмларини ишлаб чиқарувчилари бор: мебель плиталари ва панеллари, юза ва ўрнатиш мосламалари, аксессуарлар, мебель тўлдирувчилари, поролон, профиллар, жабҳалар, юмшоқ мебеллар учун матолар ва эко-чарм ва бошқа кўп маҳсулотлар. Кўргазмада мебель кимёвий моддалари, жумладан, елимлар, лаклар ва бўёқлар алоҳида бўлимда намойиш этилади.
Ёғочсозлик ускуналари, дастгоҳлари ва асбоблари дилерлари ва дистрибюторлари ёғочга ишлов бериш технологияларидаги энг сўнгги ишланмаларни намойиш қилинади. Маҳаллий ва халқаро ишлаб чиқарувчиларнинг мебеллари ҳар қандай интерьерга мос келади ва уйда ва офисда шинам ва қулай муҳит яратади.
Кўргазма соҳа мутахассислари ўртасида интенсив мулоқотни ривожлантириш, маҳаллий мебель ишлаб чиқаришни дунёнинг энг яхши ишлаб чиқарувчиларининг маҳсулотлари билан жиҳозлаш ва модернизация қилиш, маҳаллий мебель ишлаб чиқарувчиларни талаб юқори бўлган хом ашё ва материаллар билан таъминлаш, шу билан мебель маҳсулотлари сифатини, экологик тозалигини ва турларини, уларнинг ички ва халқаро бозорлардаги рақобатбардошлигини оширишга хизмат қилади.
Ташкилотчилар - “Iteca Exhibitions” халқаро кўргазмалар компанияси ва унинг ҳамкори “ICA Eurasia Group” маълумотига кўра, кўргазмага ташриф буюриш учун https://clck.ru/3SHoAH сайтида онлайн рўйхатдан ўтиш лозим.

From April 28 to 30, Tashkent to host the 22nd International Exhibition on Woodworking. Furniture components. Furniture and Interior Design – WoodTech & MebelExpo Uzbekistan 2026
With more than two decades of history, the exhibition continues to serve as a major industry platform, bringing together leading manufacturers, suppliers and experts in technological solutions for woodworking, furniture production and interior design.
More than 120 companies and brands from 12 countries are expected to exhibit. As in previous years, the Turkish national stand will be represented, while companies from China and the Ulyanovsk Region of the Russian Federation have announced their collective participation. A comprehensive showcase of products by Uzbek manufacturers of furniture components and finished furniture is also expected.
The exhibition will feature the latest woodworking machinery and tools to be demonstrated in operation, alongside materials, components and supplies for furniture manufacture, as well as furniture chemicals and a selection of finished pieces for both home and office interiors.
Visitors can expect product launches, live demonstrations, specialist presentations, masterclasses and business meetings, supported by a varied programme of industry-focused events.
Exhibitors will represent the full spectrum of furniture component manufacturing, including boards and panels, fittings and fixings, accessories, fillings, foam, profiles and facades, as well as upholstery fabrics and eco-leather. A dedicated section will focus on furniture chemicals, with a particular emphasis on adhesives, coatings and finishes.
Developments in woodworking technology will be presented by many leading equipment suppliers and distributors. The exhibition will also include furniture collections from both local and international manufacturers, offering practical and contemporary interior solutions for residential and commercial spaces.
The exhibition promotes intensive dialogue among industry experts, equips and upgrades domestic furniture production with the products from the world's best manufacturers, and provides domestic furniture makers with in-demand raw materials and supplies, thereby improving the quality, environmental friendliness, and range of furniture products, as well as their competitiveness in domestic and international markets.
According to the organizers—the international exhibition company Iteca Exhibitions and its partner ICA Eurasia Group—visiting the exhibition requires online registration via the link: https://clck.ru/3SHoAH .