28–30 апрель кунлари “CAEx Uzbekistan” мажмуасида “Beauty Uzbekistan 2026” халқаро гўзаллик, косметология ва парфюмерия-косметика саноати кўргазмаси бўлиб ўтади
Шу йил 28–30 апрель кунлари пойтахтимиздаги “CAEx Uzbekistan” кўргазмалар мажмуасида “Beauty Uzbekistan – 2026” гўзаллик, косметология ва парфюмерия-косметика саноатининг ихтисослаштирилган халқаро кўргазмаси бўлиб ўтади.
Beauty Uzbekistan – косметика маҳсулотлари ишлаб чиқарувчилари ва дистрибюторлари, эстетик тиббиёт мутахассислари, ритейл вакиллари, салонлар бизнеси ва профессионал парвариш хизматларини бирлаштирган профессионал B2B форматидаги кўргазмадир.
Бу ерда ташриф буюрувчилар етакчи брендлар, янги маҳсулотлар ва технологиялар билан тўғридан-тўғри танишиш имконига эга бўлади, бизнес алоқаларини ўрнатади ва гўзаллик саноатидаги асосий тенденциялар ҳақида биринчи бўлиб хабар топади.
Жорий йилда кўргазмада 12 мамлакатдан 100 дан ортиқ компания ва брендлар иштирок этиши кўзда тутилган. Жумладан, БАА, Грузия, Испания, Италия, Корея Республикаси, Озарбайжон, Польша, Қирғизистон, Россия, Хитой, Ўзбекистон ва Швеция миллий павильонларида гўзаллик саноатининг илғор ечимлари ва ушбу давлатларнинг экспорт салоҳияти намойиш этилади.
Ташкилотчилар маълумотига кўра, кўргазманинг асосий бўлимлари:
Beauty Uzbekistan – парфюмерия ва косметика саноатининг бутун спектрини, жумладан декоратив ва шахсий парвариш косметикаси, парфюмерия, шахсий гигиена воситалари ва ҳаир-саноатини таклиф этади.
Beauty Derma Central Asia – эстетик тиббиёт, аппарат косметологияси ва анти-аге парваришга бағишланган ихтисослашган соҳа. Экспозицияда клиникалар ва мутахассислар учун инъекция техникаси, лазерлар ва кейинги авлод аппарат технологиялари каби замонавий ечимлар намойиш этилади.
Анъанага кўра, кўргазмада ихтисослаштирилган семинарлар, эксперт сессиялари ва профессионал муҳокамаларни ўз ичига олган бизнес дастур ўтказилади.
Дастурнинг алоҳида бўлимлари эстетик тиббиёт, бальнеология ва курорт саноатидаги замонавий тенденцияларга, жумладан, эстетик тиббиётга илмий ёндашувларга (CYTOLIFE/“Медтендергрупп”, Россия), бальнеологик ускуналар ва гидротерапия технологиялари соҳасидаги ечимларга (“Физиотехника”, Россия) бағишланади.
Парфюмерия ва косметика саноати мутахассислари ҳамда маиший кимё ишлаб чиқарувчилари учун Швейцариянинг “LUZI” компаниясининг хушбўй хидларга бағишланган сессия ўтказилади.
“Beauty Uzbekistan – 2026” шунчаки маҳсулотлар намойиши эмас – бу бизнес, тиббиёт, технологиялар ва гўзаллик саноатининг замонавий тенденциялари кесишадиган профессионал платформадир.
Ташкилотчилар – “Iteca Exhibitions” халқаро кўргазмалар компанияси ва унинг ҳамкори “ICA Eurasia Group” маълумот беришича, кўргазмага ташриф буюриш истагида бўлганлар www.beautypro.uz веб-сайтида рўйхатдан ўтиши мумкин.

Beauty Uzbekistan 2026 International Exhibition to Be Held in Tashkent on April 28–30
The specialised international exhibition of the beauty, cosmetology, and perfumery-cosmetics industry – Beauty Uzbekistan 2026 – will take place from April 28 to April 30 at the CAEx Uzbekistan exhibition complex in Tashkent.
Beauty Uzbekistan is a professional B2B exhibition that brings together manufacturers and distributors of cosmetic products, aesthetic medicine specialists, retail representatives, salon business owners, and professionals in the personal care sector. The exhibition provides direct access to leading global brands, innovative products, and cutting-edge technologies, while offering valuable opportunities to establish business connections, and gain early insight into key trends in the beauty industry.
The exhibition will feature more than 100 companies and brands from 12 countries: Azerbaijan, China, Georgia, Italy, Kyrgyzstan, Republic of Korea, Poland, Russia, Sweden, Spain, UAE, and Uzbekistan. National pavilions from the Republic of Korea and Poland will showcase advanced beauty industry solutions and the export potential of these countries.
According to the organizers, the main sections of the exhibition are:
- Beauty Uzbekistan – covering the full spectrum of the perfumery and cosmetics industry, including makeup and skincare cosmetics, fragrances, personal care products, and hair industry products.
- Beauty Derma Central Asia – a dedicated segment focused on aesthetic medicine, device-based cosmetology, and anti-ageing solutions. This section of the exhibition will present advanced technologies for clinics and industry professionals, including injectable treatments, as well as next-generation laser and energy-based technologies.
Traditionally, the exhibition will feature a comprehensive business programme, including specialised seminars, expert-led sessions, and professional discussions.
Dedicated programme segments will address key developments in aesthetic medicine, balneology, and SPA industry, including scientific approaches in aesthetic medicine (CYTOLIFE / MedTenderGroup, Russia), as well as advanced solutions in balneological equipment and hydrotherapy technologies (Physiotechnika, Russia).
A specialised session on fragrance solutions presented by the Swiss Company LUZI may be of particular interest to industry professional and household chemical manufacturers.
Beauty Uzbekistan 2026 is more than just an exhibition — it is a dynamic professional platform where business, medicine, technology, and the latest beauty trends converge.
The event is organised by Iteca Exhibitions, an international exhibition company, in partnership with ICA Eurasia Group, informed that one can register to visit the exhibition on the website: www.beautypro.uz.