Tehronda O‘zbekiston-Eron munosabatlari muhokama qilindi
Iqtisodiy hamkorlik tashkiloti (IHT) Oliy darajadagi qo‘mitasi yig‘ilishida ishtirok etish uchun Tehronga tashrif buyurgan O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Bobur Usmonov Islom Respublikasi tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Eron Sayid Rasul Mohajer bilan uchrashdi.
Muzokaralarda turli sohalardagi ikki tomonlama munosabatlarning holati va istiqbollari muhokama qilindi. Ikki mamlakatning savdo-iqtisodiy sohadagi o‘zaro hamkorligiga, jumladan, ikki mamlakat hududlari o‘rtasidagi aloqalarni faollashtirishga alohida e’tibor qaratildi.
O‘zaro tovar ayirboshlash hajmini oshirish va savdo-iqtisodiy aloqalarni faollashtirishga qaratilgan hududlararo transport-logistika loyihalarini amalga oshirish masalalari ko‘rib chiqildi.

Uzbek-Iranian relations discussed in Tehran
Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Bobur Usmanov, who arrived in Tehran to participate in the meeting of the High-Level Committee of the Economic Cooperation Organization (ECO), held a meeting with Deputy Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Iran Sayed Rasool Mohajer.
During the meeting, the state and prospects of bilateral relations in various areas were discussed. Particular attention was paid to the interaction of the two countries in the trade and economic sphere, including the intensification of ties between the regions of the two countries.
The issues of implementing interregional transport and logistics projects aimed at increasing the volume of mutual trade turnover and intensifying trade and economic ties were considered.