O'zbekiston hunarmandlari Eron milliy hunarmandchilik maktabi tajribasi bilan tanishdi
O'zbekiston elchixonaci ko'magida 19-26-yanvar kunlari "Hunarmand" uyushmasi raisi Rasuljon Mirzaaxmedov boshchiligidagi mamlakatimiz hunarmandlari delegatsiyasining Eronga amaliy safari tashkil etildi.
Safar davomida O'zbekiston vakillari Eron madaniy meros, turizm va hunarmandchilik vaziri maslahatchisi Atefeh Marvi bilan uchrashuv o'tkazdi.
Unda ikki mamlakat hunarmandlari o'rtasida o'zaro tajriba almashish, amaliy san'at va hunarmandchilik sohasida hamkorlik aloqalarini yanada rivojlantirish, ikki mamlakat hududlarida o'tkaziladigan xalqaro ko'rgazma va yarmarkalarda usta hunarmandlarning ishtirokini tashkil etish imkoniyatlari xususida fikr almashildi.
O'zbekiston delegatsiyasi a'zolari, shuningdek, Eron hunarmandchilik uyida bo'lib, fors hunarmandchilik maktabining eng sara namunalari bilan yaqindan tanishdi.

Craftsmen of Uzbekistan get acquainted with the applied arts of Iran and establish cooperation
On January 19-26, 2025, a group of craftsmen from Uzbekistan led by the head of the Hunarmand Association Rasuljon Mirzaakhmedov are on a working trip to Iran.
The trip was organized by the Embassy of Uzbekistan in cooperation with the Hunarmand Association, the Ministry of Cultural Heritage, Tourism and Handicrafts of Iran and the Embassy of this country in Tashkent.
As part of the visit, a meeting was organized between the delegation of Uzbekistan and the Advisor to the Minister of Cultural Heritage, Tourism and Handicrafts of the Islamic Republic of Iran Atef Marvi.
During the meeting, an agreement was reached on the exchange of experience between the artisans of the two countries, further development of cooperation in the field of arts and crafts.
Also, the Uzbek craftsmen visited the Iranian craft house and got acquainted with Iranian folk applied art.