Namangan shahrida bo‘lib o‘tadigan Xalqaro investitsiya forumi to‘g‘risida
2019-yil 7-8-iyun kunlari Namangan shahrida “Invest in Namangan” xalqaro investitsiya forumi bo‘lib o‘tadi. Ushbu tadbir Namangan viloyati hokimligi tomonidan Tashqi ishlar vazirligi va boshqa tegishli idoralar bilan birgalikda tashkil etilmoqda.
Xalqaro forum ishida dunyoning 35 mamlakatidan yirik xorijiy ishbilarmon doiralari, xalqaro tashkilotlar va moliyaviy institutlar, turistik firmalarning 250 ga yaqin vakillari, shuningdek, O‘zbekistonda akkreditatsiyadan o‘tgan diplomatik korpus ishtirok etishi kutilmoqda.
Biznes forumi doirasida “B2B” shaklida uchrashuvlar tashkil etiladi.
Mazkur forum Namangan viloyati uchun yirik xalqaro tadbir bo‘lib, mintaqaning investitsion, eksport va turizm salohiyatini ilgari surish uchun yangi platforma sifatida xizmat qiladi.
Namangan viloyati O‘zbekistonning aholisi zich hududlaridan biri bo‘lib, to‘qimachilik sanoati va qishloq xo‘jaligi mahsulotlarini qayta ishlash sohasida ulkan salohiyatga ega.

О предстоящем Международном инвестиционном форуме в г.Намангане
7-8 июня 2019 года в г.Намангане состоится Международный инвестиционный форум «Invest in Namangan», который организуется Хокимиятом Наманганской области совместно с Министерством иностранных дел и другими причастными ведомствами Узбекистана.
В работе форума ожидается участие около 250 представителей зарубежных деловых кругов, международных организаций и финансовых институтов, туристических фирм из 35 стран, а также дипломатического корпуса, аккредитованного в Узбекистане.
В рамках бизнес-форума будут организованы встречи в формате «В2В».
Ожидается, что форум станет крупнейшим международным мероприятием для Наманганской области в качестве новой площадки для продвижения инвестиционного, экспортного и туристического потенциала этого региона.
Наманганская область является одной из наиболее густонаселенных регионов Узбекистана и обладает большим потенциалом в сфере текстильной промышленности и переработки сельхозпродукции.